Kūrybinis problemų sprendimas

Kiekvienas verslas laikui bėgant susiduria su tam tikromis problemomis bei iššūkiais. Tai, kaip tos problemos išsprendžiamos, apibrėžia kiekvieno verslo sėkmę ir potencialą. Siekiant, kad veikla būtų vykdoma efektyviai ir sėkmingai, spręsti kylančias problemas reikėtų drąsiai ir, tiesą sakant, dažnai netipiškai. Kodėl? Viskas labai paprasta: iš tiesų, gerai organizuotas žmogaus protas yra kur kas svarbesnis už tiesiog didelio kiekio informacijos turėjimą galvoje. Taigi, norint, kad problemos taptų galimybėmis, jų sprendimas turėtų būti kūrybiškas, ir tai pasiekti jūs galite 4 strategijų pagalba.

Pirmojoje strategijoje problema yra prilyginama dėlionei. Tai reiškia, jog, susidūrus su problema, jums reikėtų ją įsivaizduoti kaip daug detalių turinčią dėlionę, kurią reikia sudėlioti į vieną visumą. Priimkite suvokimą, jog kiekviena problema turi optimaliausią savo sprendimo variantą, kuris yra labai aiškus. Pradėkite nuo įsigilinimo į pačią problemą, kuri pirmiausiai jums greičiausiai pasirodys kupina prieštaravimų, ir, dėliodami jos detales, junkite viską į vieną visumą, kol atrasite tikslų ir aiškų sprendinį.

Antroji strategija, padedanti kūrybiškai spręsti problemas, yra problemos kaip dilemos suvokimas. Mąstantys inovatyviai mėgsta teigti, jog bendriausia prasme tai reiškia, kad, iškilus problemai, pasirenkamas vienas iš dviejų jos sprendimų variantų, iš kurių, vertinant logiškai, nei vienas nėra geriausias. Kitaip tariant, sprendimas priimamas, nors suvokiami ir kito varianto pliusai bei minusai.

Trečioji strategija — kai problema prilyginama kompromisui ir atrandamas vienas sprendimas, dažniausiai esantis tarp dviejų polių. Šiuo atveju reikia pabrėžti, jog, ieškant geriausio problemos sprendimo, gali būti pastebimas tam tikras spaudimas iš kažkurios pusės. Reikėtų suvokti, jog versle niekada neišeis būti geram visiems, ypač kilus problemoms, o idealus galutinis rezultatas bus pasiektas tik tuomet, kai be reikalo nebus švaistomi svarbiausi ištekliai, tokie kaip energija, pinigai ar laikas.

Ketvirtoji strategija, leidžianti atrasti kūrybišką problemos sprendimą, yra problemos prilyginimas paradoksui. Kitaip tariant, ieškant geriausio varianto, pritaikomas mąstymas, jog du iš pirmo žvilgsnio vienas kitam prieštaraujantys dalykai iš tiesų gali būti teisingi — abu.

Apibendrinant galima teigti, jog ieškant kūrybiškų problemos sprendimo būdų, kurie leistų jums atrasti tai, ko niekada nebuvote atradę anksčiau ir išeiti iš savos sistemos rėmų, niekada neturėtumėte priimti kompromisų, juos reikėtų eliminuoti ir mąstyti logiškai. Atminkite, jog sprendžiant problemas, profesinės žinios dažnai ne padeda, o trukdo kūrybiškam ir novatoriškam požiūriui.